Як за останні роки зріс попит на якісну психодіагностику
Ще декілька років тому мені говорили, що успішно діагностують аутизм «на око» та використовують Векслера 73го року, перефразовуючи питання самостійно. А сьогодні це перестає бути нормою, адже психологія – це не про екстрасенсорні битви і точно не про кам’яний вік. Мене звати Анжеліка Правник, я працюю в компанії Giunti Psychometrics Ukraine вже понад 5 років і сьогодні маю намір розказати про те, як за останні роки зріс попит на якісну психодіагностику і, відповідно, на наші інструменти.
На початку роботи я зіштовхувалась з певними труднощами щодо розуміння «навіщо використовувати ці тестування». Адже фахівці або звикли діагностувати «інтуїтивно», саме питання діагностики не передувало корекції, тому було не основним; або ж використовували застарілі ресурси у вільному доступі. Слово «міжнародні стандарти» тоді не було на першому місці. Лише завдяки поступовій просвітницькій роботі (проведенням вебінарів, участям у конференціях, різноманітним постам у соцмережах) питання якісної діагностики починає цікавити не тільки фахівців, але і клієнтів.
Для батьків/опікунів стає зрозуміліше, що час, витрачений через неправильну діагностику просто не повернути, як і можливості вчасної правильної корекції. А спеціалісти у свою чергу розуміють, що відтепер міжнародні стандарти – це гарантії якості для їх клієнтів, а також завдяки сучасним онлайн протоколам є можливість економити найцінніший ресурс – час.
Тож все більше фахівців звертаються у своїй роботі до прийнятих світових стандартів, що гарантує усім без виключення учасникам процесу діагностики – якість, точність, надійність. Все більша кількість центрів та закладів прагне мати ці міжнародні стандарти у себе, щоб надавати якісні послуги. І це надзвичайно драйвить мене, адже порівнюючи з 2017 роком є величезний прогрес та зростання попиту. Поступово центри/заклади намагаються знайти фінансування на придбання методик: вкладати фінанси в інструментарій стає логічно та вигідно. Це як мати в лікарні ціле відділення травматології і не мати апарату рентгену – у спеціаліста повинен бути якісний інструмент, аби продовжувати працювати.
Крок за кроком наша команда змінює уявлення про психодіагностику в Україні. Рік за роком ми збільшуємо кількість сертифікованих спеціалістів з наших методик і на сайті все більше з’являється центрів у різних куточках України, де користуються цими тестуваннями.