гаряча лінія 044 585-44-05
Написати
нам у Viber
Написати
нам у Telegram
Найближчі
заходи та події
15

Основи діагностики розладів аутистичного спектра за методиками ADI-R та ADOS-2

15 липня 2021


Марія Устінова

Дитяча психологиня, психодіагностка, членкиня дивізіону дитячої та підліткової психології від НПА, членкиня Всеукраїнської Психодіагностичної Асоціації, учасниця української адаптації WISC-IV, PEP-3. Тренерка курсу підвищення кваліфікації з основ діагностики РАС за методиками ADI-R та ADOS-2.

15-16 липня відбудеться довгоочікуваний курс підвищення кваліфікації спеціалістів з основ діагностики розладів аутистичного спектра за методиками ADI-R та ADOS-2.

Дослідження з усього світу доводять, що система раннього втручання при РАС позитивно впливає на адаптацію, соціальну і комунікативну поведінку людини.  Золотим стандартом діагностики РАС є методика ADOS-2 в комплексі з інтерв'ю ADI-R. Діагностика ADOS-2 доступна для дітей від 12 місяців, що мають підозру на розлад аутистичного спектра. ADOS-2 надає дані про розлади аутистичного спектра, незалежно від розвитку та культурного контексту (діагностика ґрунтується на критеріях DSM-IV і МКХ-10).

Методика ADOS-2  складається з 5 модулів, для проходження кожного потрібно 40–60 хв. Досліджувані оцінюються за модулем, який відповідає його вербальному розвитку та віку.

Методика ADI-R -  це інтерв’ю з широким діагностичним спектром, яке дає можливість отримати повну інформацію як для діагностики аутизму, так і для оцінки порушень при розладах аутистичного спектра.  

Структура курсу підвищення кваліфікації з основ діагностики РАС:

 • Критерії діагностики РАС.
 • Вікові нормативи розвитку комунікації (+ демонстрація відеоматеріалів).
 • Психодіагностика розладів аутистичного спектра.
 • Методика ADI-R (процес та підходи до інтерв'ю, правила шифрування, алгоритми та інтерпретація результатів, діагностичний алгоритм).
 • Методика ADOS-2 (опис інструменту та принципи використання, критерії вибору модуля (+ прослуховування аудіозаписів для того, аби навчитися визначати рівень розвитку експресивного мовлення), інструкції та правила щодо шифрування).
 • Розгляд окремо кожного модуля методики ADOS-2 та перегляд відеоматеріалів процесу діагностики.
 • Перегляд відеозапису діагностики тренера за модулем Т, практичне завдання. 
 • Підрахунок балів та інтерпретація, діагностичні алгоритми та групи в  ADOS-2.   
 • Повідомлення результатів батькам та іншим фахівцям, написання звіту. 

Умови для проходження курсу підвищення кваліфікації:

 • базова психологічна, психіатрична освіта або суміжних напрямків (логопедія, дефектологія, педіатрія тощо). 
 • досвід роботи з РАС, розуміння принципів роботи з дітьми з ООП
 • методика ADOS-2 вже є в наявності або в процесі придбання (офіційна українська версія від Giunti Psychometrics Ukraine). 

Якщо бажаєте отримати більше інформації про умови придбання методики ADOS-2 та зареєструватися на курс - заповнюйте форму для зворотнього зв'язку з менеджером.

Замовити консультацію

Учасники семінару отримують сертифікат Всеукраїнської психодіагностичної асоціації (ВПА) і вносяться до реєстру сертифікованих спеціалістів, що пройшли курс підвищення кваліфікації з основ діагностики РАС за методиками ADI-R та ADOS-2.


Карантинні заходи безпеки: ми цінуємо наших учасників тож забезпечимо всім необхідним для безпечного перебування та навчання. При вході стоїть санітайзер, приміщення проходить необхідну санітарну обробку та кварцування, а місця для учасників стоятимуть на безпечній дистанції, максимальна кількість учасників в группі - 10 осіб.

Вартість

350 $

У вартість входить:

 • необхідні на семінарі матеріали 
 • обіди
 • кава-брейки
 • сертифікат про підвищення кваліфікації

УВАГА! Комплект методики НЕ входить у вартість навчального семінару.

Місце та час проведення

Конференц зал для проведення заходів

вул. Кожум’яцька 12, 4-й поверх, Київ

ст. м. «Контрактова площа»

15 та 16 липня 2021

четвер та п'ятниця

з 10:00 до 18:00


Додаткові питання за телефонами: 050-388-11-32, 044 361-96-32.