гаряча лінія 044 585-44-05
Написати
нам у Viber
Написати
нам у Telegram
Найближчі
заходи та події
31

Як швидкість ходи пов'язана зі старінням?

29 жовтня 2019

Як швидкість ходи пов'язана зі старінням?

Швидкість ходи після 40 років визначає темпи старінням мозку й тіла людини.

Таке припущення зробила міжнародна команда науковців. Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Лікарі часто вимірюють швидкість ходи, щоб оцінити загальний стан здоров'я, особливо у віці після 65 років, адже це гарний показник сили м'язів, функції легенів, балансу, сили хребта і зору.

Повільний темп руху у літньому віці пов'язаний з підвищеним ризиком деменції і старіння. У довготривалому дослідженні взяли участь 1000 жителів Нової Зеландії, які народилися в 1970 роках. Всім учасникам на момент експерименту вже виповнилося 45 років.

Протягом усього життя вчені досліджували здоров'я цих людей: стан і функціонування мозку, а також їхній загальний фізичний стан."Наше дослідження виявило, що повільна хода є сигналом певних проблем задовго до настання старості", - пояснив Террі Моффіт, професор з Королівського коледжу Лондона і Дюкського університету в США. Люди, які ходять повільно, вже в 45 років мають більш виражені ознаки вікових змін: гірший стан легеневої тканини, зубів та імунної системи в порівнянні з тими, хто ходить швидко.

Сканування мозку показало, що у повільніших людей в більшості випадків мозок має ознаки прискореного старіння.

Вчені вважають, що цей зв'язок формується ще в дитинстві, тому ті, у кого в ранньому віці були низький коефіцієнт інтелекту, слабкі мовні здібності й погана моторика, в середньому віці мають тенденцію до повільної ходи.

Більш детальна інформація про дослідження за посиланням: https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2752818?resultClick=3