гаряча лінія 044 585-44-05
Написати
нам у Viber
Написати
нам у Telegram

Як пережити втрату?

18 березня 2022

З початком війни в Україні багатьом українцям доводиться проходити через відчуття втрати, коли помирає хтось із близьких чи доводиться розпрощатися з чимось цінним. Як впоратись із втратою:

? Пам'ятати, що втрати – це не тільки про життя близьких. Переїзд, розставання і навіть втрата звичного розпорядку дня – це також серйозні випробування для психіки. Не потрібно знецінювати свої переживання щодо втрат чи порівнювати з втратами інших.

? Дайте собі можливість відгорювати та оплакати свої втрати. Біль втрати може переживатись по-різному, тому важливо поставитись до себе поблажливо в цей період. Дозвольте собі переживати будь-яку реакцію. Переживання горя – це не лише сльози чи злість. Все, що ви відчуваєте – це нормально.

? Є певні закономірності й етапи проживання горя: заперечення, гнів, компроміс, депресія і прийняття. Але не потрібно сприймати їх буквально. В кожної людини свій індивідуальний процес, далі етапи можуть повторюватись чи змішуватись. Правильно – це так, як відбувається саме у вас.

? Основне – це лояльне ставлення до себе в складний період. Якщо ми щось відчуваємо, то ще живі.